کاخ اعظم کنستانتین استانبول

یکی از مهمترین آثار به جا مانده از دوره بیزانس کاخ اعظم کنستانتین می باشد در این کاخ بقایای حیاط حمام و اتاق و طاق ها و راه روهای بزر گ طولانی که همگی نشانه شوکوه آن دوره می باشد. این کاخ به دستور کنستانتین در قرن چهارم بنا شده است و مساحت 100.000 متر مربع می باشد ساخت این کاخ 23 سال طول کشید ه و امروزه موزه بزرگ موزاییک در این این کاخ می باشد ان کاخ امروزه یکی از محبوب ترین آثار در میان مسافران تور استانبول که علاقه به تاریخ دارند می باشد.

 

جزایر استانبول

یکی از بهترین مکان های گردشگری استانبول جزایر استانبول می باشد که در دریای مرمره قرار دارد در تعداد این جزار نه عدد می باشد و دارای فضای سبز بی نظیر و هوای مطبوع می باشد از این جزایر برای استراحت در روز ها یگرم تابستانی استفاده می شود مسافران تور استانبول می توانند با کالسکه به گشت زدن در این جزایر بپردازید و لحظات زیبایی را برای خود بسازید بعضی از اسامی بورغاز آداسی، صدف آداسی، طاوشان آداسی و... می باشد.

 

آب انبار بازیلیکا استانبول

آب انبار بازیلیکا استانبول در زمان امپراطوری روم شرق به دستور امپراطور ژوستیین ساخته شده است این ینا در در نزدیکی میدان بازیلیکا می باشد. این بنا دارای 300 ستون قوس دار دارد که طول آن 140 متر طول دارد و 70 متر عرض دارد و ظرفیت نگهداری 100000 تن را دارد. و معروف ترین ستون ها در این بنا سردیس الهه مدوسا می باشد که گفنه می شود شکل قرار گیری این سردیس ها شبیه سبک کشتار الهه مدوسا می باشد. بعد از فتح قسطنطنیه توسط عثمانی ها در این آب انبار بسته شد و در سال 1987 بعد از مرمت در آن به روی عموم باز شد و روزانه مسافران تور استانبول برای بازدید از این مکان باستانی زیبا آمده اند.

عمارت ایحلاموراستانبول

یکی از عمارت های  بسیار زیبای استانبول اعمارت ایحلامور استانبول می باشد که در قرن 19 میلادی بنا شده است و در محوطه باغ این بنا انواع پوشش گیاهی و آبنماها و استخر بزرگی موجود می باشد که به آن جلوه زیبایی داده است در دوره عثمانی این بنا به عنوان اقامتگاه سلاطین و بستگانشان استفاده می شده است. عمارت ایحلامور امروزه به موزه تبدیل شده است و روزانه گردشگران و مسافران تور استانبول برای بازدید ابه خود جذب می کند.

میدان بایزید استانبول

میدان بایزید یکی از معروفترین میدان های استانبول است. در مقابل این میدان درب اصلی دانشگاه استانبول و در کنار آن بازار کتاب های قدیمی قرار دارد. بازار بزرگ استانبول در کنار این میدان و بازار ادویه در امتداد آن قرار دارند که هر دوی این بازارها از بازارهای مهم شهر استانبول محسوب می شوند. در زمان رومی ها نام این میدان تاوری و در زمان بیزانس با نام تئودوسیوس نام گذاری شد و از دوران عثمانی به بعد با نام بایزید شناخته می شود. در زمان محمود دوم عثمانی در میان این میدان یک برج بلند به طول 85 متر ساخته شد که از آن به عنوان مرکز دیده بانی برای تشخیص آب و هوای شهر و هم چنین فهمیدن محل آتش سوزی استفاده می شد. مسجد و حمام بایزید نیز که هر دو از آثار تاریخی دوره عثمانی به شمار می روند در کنار این میدان قرار دارند. در هنکام صبح کبوترهای خاکستری به میدان بایزید می آیند و عصرها این میدان پاتوق دستفروش های کتب قدیمی است که قطعا برای شما مسافران تور استانبول جذاب خواهد بود.

میدان بایزید استانبول